Ana içeriğe atla

1881-193∞ ❤


10 Kasım bugün okulda anma töreniyle başladı. Okulun meydanında her bölümden öğrenci, öğretim üyesi, dekan tam 9.05 geçe siren sesiyle hazır ola geçtik. Siren sesi oldum olası etkilemiştir beni. Küçüklüğümde de duyduğumda gözlerim dolardı. Bugün de öyle oldu. 

Sirenden sonra Istiklal Marşı okuduk ve topluca konferans salonuna geçtik. Önce çok değerli hocalarımız bizim için hazırladıkları 10 Kasım sunumlarını yaptılar. Geçmişimizi, neler yaşadığımızı, Atatürk'ün nasıl büyüdüğünü ve bizim için neler yaptığını hatırlattılar bize. Daha sonra sanat fakültesinden görevli arkadaşlarımız Atatürk'ün sevdiği müzikleri enstrüman ile çalıp bize dinleti yaptılar. Harikaydı. Gözlerimiz dolu dolu dinledik. Zaten Çalın Davulları türküsü beni her zaman duygulandırır. Daha sonra konferans bitti ve arkadaşımla çarşıya indik. Düzce anıt parkta Atatürk heykeli önünde askerler bekliyordu. Bayraklar yarıya inmiş, yas tutuyordu. 

Bugün 10 Kasım Atatürk'ü anma gününün nasıl geçtiğini sizinle paylaşmak istedim. 100 yıl öncesinden geleceği gören, her türlü oluşabilecek tehlikeye karşı bizi biz doğmadan uyaran, bilgili, akıllı, dünyanın saygı duyduğu ve bir daha asla karşılaşamayacağımız lider... Onu bir gün değil her gün anmak ve onun izinde, bize bıraktığı ülkeye sahip çıkan, değerlerini koruyup kaybetmeyen bir millet olmamız dileğiyle.. SEVGIYLE, SAYGIYLA, ÖZLEMLE, IZINDE...

Yorumlar

 1. Ben de dün duygu dolu geçirdim günü.Umarım bizler atalarımıza layık nesiller olabiliriz...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Umarım layık oluruz ve layık olabilecek bir gelecek yetiştiririz..

   Sil
 2. Mustafa Kemal'in ASKERLERİYİZ!

  YanıtlaSil
 3. En büyük şansımız, Ata' mız...

  YanıtlaSil
 4. ay iyi ki koymuşun fotolarııı canlandı zihnimdee :)

  YanıtlaSil
 5. Bazı izler silinmez kalplerden..Aynen Başkomutanımız Liderimiz Atamız Gazi Mustafa Kemal Atatürk gibi..

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

KKMM NEDIR?

Merhaba arkadaşlar 🙆 Bu ay Meme kanseri farkındalık ayı. Bende bir katkım olmasını istedim ve size birkaç bilgi vereceğim.

Bugünki yazımda size kendi kendine meme muayenesini anlatacağım. Bu konuyu yazmaya hastanede hastama "kendi kendine meme muayenesi yapıyor musun?" diye sorduğumda "O ne ki?" cevabını aldığımda karar verdim.

Günümüzde kanser oranları artmasına ve her 8 kadından 1'i meme kanserine yakalanmasına rağmen hala birçok kadın kendi kendine meme muayenesini nasıl yapması gerektiğini bilmiyor. Üstelik meme kanseri artık sadece kadınlarda görülmüyor. Erkeklerde de meme kanseriyle karşılaşabiliyoruz ve erkeklerde meme dokusu daha küçük olduğu için yayılma daha hızlı olabiliyor.

Bütün kanser türlerinde olduğu gibi meme kanserinde de erken teşhis çok önemli. Evde kendiniz hiç zorlanmadan yapacağınız birkaç hareket ile memelerinizde bir sorun olup olmadığınızı anlayabilirsiniz.

Bunu hergün yapmanıza da gerek yok. Ayda 1 kere yapmanız yeterli. Ister ayna…

Ilham Veren Şarkılar - 1

Charlie puth benim yeni keşfettiğim bir sanatçı. Sesinde dinlendirici bir şeyler var. O kadar beğeniyorum ki şarkıları listemin en üst sıralarında. Sanırım uzun bir süre öyle kalacak.

Otobüste yolculuk yaparken yazıyorum bu yazıyı. Kulağımda son ses charlie çalıyor. Müzik resmen ruhuma işliyor. Bu şarkıyı sizinle de paylaşmak istedim. Herkes aynı şeyleri hisseder mi bilmiyorum ama dinlemelisiniz.

Charlie puth-dangerously. Tam bir yolculuk şarkısı. Sakin. Duygulu. Dinlendirici. Moral bozuk olduğu zamanlarda belki açıp ağlamalık bir şarkı. Bana şuan bu yazıyı yazma ilhamını verdiğim için ilham veren şarkılar listeme alıyorum kendisini.

Bazı geceler müzik dinleyerek uyumayı seviyorum. Bu şarkı da o gecelerde beni uyutacak şarkılardan biri olacak. Charlie'nin sesinde hayallerim akarken müziğiyle uykuya dalacağım.

Dinlerseniz neler hissettiklerinizi yorumlara yazarsanız çok mutlu olurum. Herkese iyi akşamlar 😊

MEME KANSERI

Merhaba bloğuma hoşgeliniz 😊

Öncelikle,sağlıklı günler dileyerek başlamak istiyorum.
Bloğumda geçen gün paylaştığım ‘’KKMM nedir?’’ başlıklı yazım çokça teşekkür aldı ve ben de unuttuğum birkaç şeyi hatırlamak,yazımı tamamlamak,eksik bi şey bırakmamak adına biraz daha araştırma yapma gereksinimi hissettim. 
KKMM önemli, basit, farkındalığı arttıran bir muayenedir. Fakat,dikkat edilmesi gereken,bizim sorumluluğumuza düşen birkaç madde daha var. KKMM’nin kadınlar(daha az riskli olarak erkekler) için basit bir muayene ile önemli bir farkındalık oluşturduğunu söyledim. 
Ne için önemlidir peki? ERKEN TANI! Erken tanının kanserlerde ne kadar mühim, hayati olduğunu herkes bilir. Erken tanı alan bir kanser,basitçe; ’’ortaya çıkan organda fazla büyümemiş ve diğer organlara yayılmamış’’ diyebiliriz. 
Neden erken tanının önemine dikkat çektim?Çünkü erken tanı alan bir kanser evre 1 veya 2’dedir.Yani bu kanser kürabl tedaviyle(kesin sağaltıcı,ortadan kaldıran)yok olup gidebilir.Erken tanının da …