Ana içeriğe atla

Sorunların Üstesinden Gelmek


Hergün bir çok sorunla karşılaşıyoruz. Dışarı çıkarken çok önemli eşyalarımızı evde unutuyoruz, dışarda başımıza başka şeyler geliyor. Gün içinde aslında biz farketmesekte her anımız farklı geçiyor.

Karşılaştığımız sorunlara karşı tutumumuz nasıl oluyor peki? En küçük bir şeyde bile dünya başına yıkılmış kadar kötü olanlar var. Sorunları aşmak için hep birisine ihtiyaç duyanlar var. Bir de ne olursa olsun kendi sorunlarını kendi halletmesini bilenler var.

Ayaklarımız yere ne kadar güvende basarsa o kadar rahat ayakta kalırız aslında. Önce kendimize güvenmemiz gerekiyor. Ben yaparım dememiz gerekiyor. Çünkü eğer yanımızda güvendiğiniz insanlar olmazsa, tek kalırsak ve bir sorunla karşılaşırsak, iş başa düşer ve o sorunu halletme gücünü kendimizde buluruz.

Arkanıza birilerini alarak kendinizi güvende hissedemeyiz. Kendi arkamızda kendimizin olması lazım. Yanımızdaki insanlar her zaman bizimle değildi, her zaman bizimle olamayabilirler. En kötüsünü düşünürsek "ölüm var."

Kendi işini kendi başaran, güçlü, kendi ayakları üstünde durabilen bireyler, güçlü bireyler yetiştirir. Çocuklarınıza da bir şeyler yaparken yapamazsan ben yaparım güvenini vermemeliyiz. Bırakalım yapmaya çalışsın yapamazsa bir daha dener. Hayat uzun, önünde çok yol var. Yarın ne olacağımızı bilmiyoruz  hiç birimiz.

Tek başımıza güçlü olup sorunlarımızın üstesinden gelmek zorundayız. Birisi bir sorunumuzu halletmeye yardım ettiğinde o olmasa asla yapamazdım diye düşünmektense o olmasa da ben bunu başarırdım demeliyiz. Kendimize güvenmeliyiz. Hepimiz çok güçlüyüz..

Yorumlar

 1. çekilişler yazıma son yorum yapan arkadaşımıza gitsene noluuur hadi onu da aramıza katalııım :)

  YanıtlaSil
 2. Evet güçlüyüz,bazen fark edemiyoruz kendimizdeki o gücü....

  YanıtlaSil
 3. Bazen en güvendiğin kişi arkandan vurunca o gücü kaybedip tek başına bir güç kazanamıyorsun ve resmen yıkılıyorsun. Harika bir yazı olmuş, güzel motive ediyorsun :)

  YanıtlaSil
 4. ayyyyy çok güçlüyüz ayooool :)

  YanıtlaSil
 5. Sevgili Pınar, yazında değindiğin konu çok önemli. Sana katılmamak mümkün değil. insanın kendi iç gücünü bilmesi ve bunu besleyebilmesi gerek. Diğer yandan, insanın ihtiyaç duyduğunda yanında olduğunu bildiği insanların varlığını hissetmesi de güzeldir. Bunu da hissedebilmeli insan. O zaman şöyle mi desek: Güçlü ve çözüm sahibi olabilmeyi de öğrenmeli insan, gerektiğinde destek alabilmeyi de. Yazılabilecek çok şey var. Bu arada seni takip ediyorum. Sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haklısın tabi sadece kendimize güvenerek ya da sadece başkalarına güvenerek yaşayamayız 😊 teşekkür ederim bende sizi takibe alıyorum , sevgiler 💕

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

KKMM NEDIR?

Merhaba arkadaşlar 🙆 Bu ay Meme kanseri farkındalık ayı. Bende bir katkım olmasını istedim ve size birkaç bilgi vereceğim.

Bugünki yazımda size kendi kendine meme muayenesini anlatacağım. Bu konuyu yazmaya hastanede hastama "kendi kendine meme muayenesi yapıyor musun?" diye sorduğumda "O ne ki?" cevabını aldığımda karar verdim.

Günümüzde kanser oranları artmasına ve her 8 kadından 1'i meme kanserine yakalanmasına rağmen hala birçok kadın kendi kendine meme muayenesini nasıl yapması gerektiğini bilmiyor. Üstelik meme kanseri artık sadece kadınlarda görülmüyor. Erkeklerde de meme kanseriyle karşılaşabiliyoruz ve erkeklerde meme dokusu daha küçük olduğu için yayılma daha hızlı olabiliyor.

Bütün kanser türlerinde olduğu gibi meme kanserinde de erken teşhis çok önemli. Evde kendiniz hiç zorlanmadan yapacağınız birkaç hareket ile memelerinizde bir sorun olup olmadığınızı anlayabilirsiniz.

Bunu hergün yapmanıza da gerek yok. Ayda 1 kere yapmanız yeterli. Ister ayna…

Ilham Veren Şarkılar - 1

Charlie puth benim yeni keşfettiğim bir sanatçı. Sesinde dinlendirici bir şeyler var. O kadar beğeniyorum ki şarkıları listemin en üst sıralarında. Sanırım uzun bir süre öyle kalacak.

Otobüste yolculuk yaparken yazıyorum bu yazıyı. Kulağımda son ses charlie çalıyor. Müzik resmen ruhuma işliyor. Bu şarkıyı sizinle de paylaşmak istedim. Herkes aynı şeyleri hisseder mi bilmiyorum ama dinlemelisiniz.

Charlie puth-dangerously. Tam bir yolculuk şarkısı. Sakin. Duygulu. Dinlendirici. Moral bozuk olduğu zamanlarda belki açıp ağlamalık bir şarkı. Bana şuan bu yazıyı yazma ilhamını verdiğim için ilham veren şarkılar listeme alıyorum kendisini.

Bazı geceler müzik dinleyerek uyumayı seviyorum. Bu şarkı da o gecelerde beni uyutacak şarkılardan biri olacak. Charlie'nin sesinde hayallerim akarken müziğiyle uykuya dalacağım.

Dinlerseniz neler hissettiklerinizi yorumlara yazarsanız çok mutlu olurum. Herkese iyi akşamlar 😊

MEME KANSERI

Merhaba bloğuma hoşgeliniz 😊

Öncelikle,sağlıklı günler dileyerek başlamak istiyorum.
Bloğumda geçen gün paylaştığım ‘’KKMM nedir?’’ başlıklı yazım çokça teşekkür aldı ve ben de unuttuğum birkaç şeyi hatırlamak,yazımı tamamlamak,eksik bi şey bırakmamak adına biraz daha araştırma yapma gereksinimi hissettim. 
KKMM önemli, basit, farkındalığı arttıran bir muayenedir. Fakat,dikkat edilmesi gereken,bizim sorumluluğumuza düşen birkaç madde daha var. KKMM’nin kadınlar(daha az riskli olarak erkekler) için basit bir muayene ile önemli bir farkındalık oluşturduğunu söyledim. 
Ne için önemlidir peki? ERKEN TANI! Erken tanının kanserlerde ne kadar mühim, hayati olduğunu herkes bilir. Erken tanı alan bir kanser,basitçe; ’’ortaya çıkan organda fazla büyümemiş ve diğer organlara yayılmamış’’ diyebiliriz. 
Neden erken tanının önemine dikkat çektim?Çünkü erken tanı alan bir kanser evre 1 veya 2’dedir.Yani bu kanser kürabl tedaviyle(kesin sağaltıcı,ortadan kaldıran)yok olup gidebilir.Erken tanının da …