Ana içeriğe atla

Kayıtlar

AH, VIZELER !

Bütün üniversite öğrencilerinin baş belası olan şu vize haftası yine geldi işte. Hepimizin de söylediği gibi "Kasımda vizeler başkadır!" Gerçekten çok bela bir hafta vize haftası. Okuldan nefret edebiliyorsununuz. Hocaların haftalarca anlatıp anlatıp geçtiği konuları sabahlara kadar tekrar edip uyku düzeninizi mahvediyorsunuz. Evet, hiç günü gününe tam çalışmayız hep yumurta kapıya gelince 🤔

Ben yurtta kaldığım için gündüz ses oluyor diye gece çalışabiliyorum. Gece ezber yapmam ya da çalışmam daha kolay oluyor. Bu yüzden gündüz uyumaya başlıyorum.

Gece sabaha kadar ders. Sınavdan önce birkaç saat uyku. Koştur koştur sınava yetişmek. Sınavdan sonra aptallaşmış bir şekilde "acaba doğru mu yaptım yanlış mı yaptım? Kaç alırım? Şu soru neydi?" karmaşası. Sonra yurda gelip akşama kadar uyumak. Akşam uyanıp bir şeyler yedikten sonra tekrar ders.

Gerçekten bütün uyku düzeni, hayat düzeni bir haftada mahvoluyor. Vizeler bir hafta sürüyor ve o haftanın cumartesi pazarı ta…
En son yayınlar

1881-193∞ ❤

10 Kasım bugün okulda anma töreniyle başladı. Okulun meydanında her bölümden öğrenci, öğretim üyesi, dekan tam 9.05 geçe siren sesiyle hazır ola geçtik. Siren sesi oldum olası etkilemiştir beni. Küçüklüğümde de duyduğumda gözlerim dolardı. Bugün de öyle oldu. 
Sirenden sonra Istiklal Marşı okuduk ve topluca konferans salonuna geçtik. Önce çok değerli hocalarımız bizim için hazırladıkları 10 Kasım sunumlarını yaptılar. Geçmişimizi, neler yaşadığımızı, Atatürk'ün nasıl büyüdüğünü ve bizim için neler yaptığını hatırlattılar bize. Daha sonra sanat fakültesinden görevli arkadaşlarımız Atatürk'ün sevdiği müzikleri enstrüman ile çalıp bize dinleti yaptılar. Harikaydı. Gözlerimiz dolu dolu dinledik. Zaten Çalın Davulları türküsü beni her zaman duygulandırır. Daha sonra konferans bitti ve arkadaşımla çarşıya indik. Düzce anıt parkta Atatürk heykeli önünde askerler bekliyordu. Bayraklar yarıya inmiş, yas tutuyordu. 
Bugün 10 Kasım Atatürk'ü anma gününün nasıl geçtiğini sizinle payl…

Sorunların Üstesinden Gelmek

Hergün bir çok sorunla karşılaşıyoruz. Dışarı çıkarken çok önemli eşyalarımızı evde unutuyoruz, dışarda başımıza başka şeyler geliyor. Gün içinde aslında biz farketmesekte her anımız farklı geçiyor.

Karşılaştığımız sorunlara karşı tutumumuz nasıl oluyor peki? En küçük bir şeyde bile dünya başına yıkılmış kadar kötü olanlar var. Sorunları aşmak için hep birisine ihtiyaç duyanlar var. Bir de ne olursa olsun kendi sorunlarını kendi halletmesini bilenler var.

Ayaklarımız yere ne kadar güvende basarsa o kadar rahat ayakta kalırız aslında. Önce kendimize güvenmemiz gerekiyor. Ben yaparım dememiz gerekiyor. Çünkü eğer yanımızda güvendiğiniz insanlar olmazsa, tek kalırsak ve bir sorunla karşılaşırsak, iş başa düşer ve o sorunu halletme gücünü kendimizde buluruz.

Arkanıza birilerini alarak kendinizi güvende hissedemeyiz. Kendi arkamızda kendimizin olması lazım. Yanımızdaki insanlar her zaman bizimle değildi, her zaman bizimle olamayabilirler. En kötüsünü düşünürsek "ölüm var."

Ke…

Pazartesi

Bugün o kadar yoğundum ki şuan bunu yazarken gözlerimden uyku akıyor. Hastanede stajdaydım bugün. Kadın doğum stajındayım. Bugün poliklinikte hasta muayenesi yaptık. Aslında poliklinikte olmayi seviyorun daha çok insanla karşılaşıp iletişim kurabiliyoruz. Ama tabi yoğunluktan bir süre sonra başınız ağrımaya başlıyor.

Sabahtan öğlene kadar jinekoloji polikliniğinde çalıştım öğlenden sonra gebe polikliniğinde. Gebe polikliniği çok keyifliydi. Anne adaylarının heyecanlarına tanık olmak, ultrason ile bebeğe bakarken yüzlerindeki masum gülümsemeyi görmek çok güzel.

Yoğun gün içinde bloğa girmeye blog yayınlamaya vaktim bile olmadı ama yurda gelip dinlendikten sonra biraz bloğumla ilgilenme vakti geldi dedim 😁

Size bir çekiliş duyurmam lazım, unutmadan onu duyurayım. Kiremithanem çok güzel bir çekiliş yapıyor. Bayıldım, bayıldım. Mutlaka gidip katılmalısınız ama inşallah bana çıkar😁😁 Linki aşağı bırakacağım 👇👇

Kadın hastalıkları ve gebelikle ya da yenidoğan bakımıyla ilgili sorunuz o…

Eleştireceksen Kendini Eleştir!

Merhaba arkadaşlar bloğuma hoşgeldiniz ☺ bu yazımda size aslında her yerde duyduğunuz ve başlıkta gördüğünüz sözün benim için neler ifade ettiğini yazacağım.

Hepimiz her gün birçok eleştiriye maruz kalıyoruz. Maruz kalıyoruz diyorum çünkü herkes eleştiri yapmasını bilmiyor. Kırıcı ve aşağılayıcı bir tavır takınıp hataları yüze vurmak eleştirmek değil bence. Böyle yaptıktan sonra da eleştiriye açık değilsin, şaka kaldıramıyorsun gibi sözler duyuyoruz.

Eleştiri birinin yaptığı şeylere karşı yorumlarımızdır.  Bu yorumları yaparken saygı çerçevesinde olmak zorunda herkes. Zorunda diyorum çünkü kimsenin kimseyi kırmaya hakkı yok ve kimsenin özel alanını ihlal edemeyiz. Sizin eleştirdiğinizi sandığınız kişi belki o an size bir şey belli etmedi ama yalnız kaldığında sürekli sizin söylediklerinizi düşündü, belki ağladı. Bilemezsiniz.

Herkes birbirinden farklıdır. Kimileri siyah sever, kimileri pembe. Kimileri şişmandır, kimileri çok zayıf. Kimileri sivilcelidir ne yapsa geçmiyordur ergenli…

Ilham Veren Şarkılar - 1

Charlie puth benim yeni keşfettiğim bir sanatçı. Sesinde dinlendirici bir şeyler var. O kadar beğeniyorum ki şarkıları listemin en üst sıralarında. Sanırım uzun bir süre öyle kalacak.

Otobüste yolculuk yaparken yazıyorum bu yazıyı. Kulağımda son ses charlie çalıyor. Müzik resmen ruhuma işliyor. Bu şarkıyı sizinle de paylaşmak istedim. Herkes aynı şeyleri hisseder mi bilmiyorum ama dinlemelisiniz.

Charlie puth-dangerously. Tam bir yolculuk şarkısı. Sakin. Duygulu. Dinlendirici. Moral bozuk olduğu zamanlarda belki açıp ağlamalık bir şarkı. Bana şuan bu yazıyı yazma ilhamını verdiğim için ilham veren şarkılar listeme alıyorum kendisini.

Bazı geceler müzik dinleyerek uyumayı seviyorum. Bu şarkı da o gecelerde beni uyutacak şarkılardan biri olacak. Charlie'nin sesinde hayallerim akarken müziğiyle uykuya dalacağım.

Dinlerseniz neler hissettiklerinizi yorumlara yazarsanız çok mutlu olurum. Herkese iyi akşamlar 😊

DENEBUNU Ekim Kutusu

Merhabalar 🙋
Bu yazımda size www.denebunu.com dan gelen ekim kutusunu göstereceğim. Denebunu.com a üye olduğunuz zaman ve profil bilgilerinizi tam doldurduğunuz zaman her ay bu ücretsiz kutulardan kazanabiliyorsunuz. Kargo ve kutu içeriğindeki herşey onlara ait. Kapınıza kadar getiriliyor.

Ücretli exclusive kutularda var. Büyük markaların seri ürünlerinden hazırlanmıs kutular normalinden daha uygun fiyata denebunu.com da. Ekim ayında bana da ücretsiz kutulardan birini gönderdiler.

Elidorun bu yeni serisindeki içerisinde Kakao ve Shea yağı olan şampuanı göndermişler. Şampuan saçlara kaybettirdiği nemi geri kazandırmayı, canlandırmayı, derinlemesine besleyerek yumuşak ve sağlıklı bir görünüm kazandırmayı, hem de bunları yaparken saçlarınızın kabarmayacağını vaad ediyor.

"Kakao yağı besleyici özelliğiyle bilinen doğal bir yumuşatıcıdır. Kakaonun shea yağıyla birleşimi ise tam bir besleyici kür. " olduğunu söylüyor. Henüz denemedim ama kokusuna bayıldım. Umarım vaad ettikler…